Aske Marek Gawryłowicz

Muzyk z wyboru, bezrobotny z wykształcenia i redaktor z przypadku.

News Blog

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę Observer polskiego studia Bloober Team.

A24 to amerykańska wytwórnia filmowa, odpowiedzialna m.in. za nagrodzone Oscarem filmy „Moonlight", „Ex Machina" i „Amy". Jak donosi The Hollywood Reporter, wspólnie z Apple pracuje ona obecnie nad ekranizacją powieści „Niebo jest wszędzie" autorstwa Jandy Nelson.

Apple przywiązuje bardzo dużą wagę do kwestii związanych z marketingiem, dlatego też często rezygnuje z publikowania reklam, które nie spełniają jej standardów. Kilka dni temu do sieci wyciekł jeden z takich niewykorzystanych spotów reklamowych.

Plotki o tym, że firma Riot Games pracuje nad mobilną wersją swojej najpopularniejszej gry - League of Legends - krążyły po sieci już od kilku miesięcy. Teraz jednak zostały one wreszcie potwierdzone oficjalnie. Studio ujawniło przy tym, że oprócz mobilnego wcielenia LoLa w przyszłym roku w App Store pojawią się też dwie inne stworzone przez nią gry.

Do niedawna wszystkie filmy i seriale powstające na potrzeby serwisu Apple TV+ były produkowane na zlecenie Apple przez zewnętrzne wytwórnie. Okazuje się jednak, że firma ta chce również samodzielnie zająć się produkcją treści dla swojej nowej usługi. Pierwszym projektem tego typu ma być serial wojenny „Masters of Air" - duchowy spadkobierca popularnych swego czasu serii „Kompania braci" i „Pacyfik".

Na przestrzeni kilku ostatnich lat Apple wielokrotnie udowodniło już, iż jest w stanie przymknąć oko na promowane przez siebie ideały, gdy w grę wchodzą dobre stosunki z chińskim rządem. Jak donosi serwis BuzzFeed News, strategia ta dotyczy również filmów i seriali produkowanych na potrzeby serwisu streamingowego Apple TV+.

Apple nieustannie powiększa grono filmowców odpowiedzialnych za tworzenie treści dla Apple TV+ - nowej usługi streamingowej, która ma wystartować już pierwszego listopada. Jak donosi serwis Deadline, firma ta podpisała niedawno kontrakt z kilkukrotnym zdobywcą Oscara - Alfonso Cuarónem.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę Surviving Mars.

M. Night Shyamalan to reżyser, producent i scenarzysta znany za sprawą takich filmów jak „Szósty zmysł", „Niezniszczalny", „Osada" czy „Znaki". Aktualnie pracuje on nad nowym serialem dla Apple TV+, zatytułowanym „Servant". Podczas tegorocznej edycji konwencji New York Comic Con po raz pierwszy wypowiedział się on szerzej na temat tej produkcji, ujawniając nowe informacje na temat jej fabuły i związanych z nią planów.

Jednym z seriali, które będzie można obejrzeć w Apple TV+ w dniu premiery tej usługi, będzie „The Morning Show" - dramat opowiadający o kulisach powstawania tzw. telewizji śniadaniowej. Jedna z gwiazd tej produkcji, Jennifer Aniston (na zdjęciu po lewej), udzieliła niedawno wywiadu serwisowi Variety, w którym opowiedziała m.in. o swojej współpracy z firmą Apple.

Usługa Apple TV+ wystartuje już pierwszego listopada, lecz początkowo w jej katalogu znajdziemy zaledwie dziewięć autorskich seriali Apple. Firma ta nieustannie pracuje jednak nad kolejnymi produkcjami. Jak donosi The Hollywood Reporter jest ona już na ostatnim etapie negocjacji dotyczących zakupu praw do musicalowej adaptacji opowiadania „Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa.