Aske Marek Gawryłowicz

Muzyk z wyboru, bezrobotny z wykształcenia i redaktor z przypadku.

News Blog

Apple Originals to marka kojarzona przede wszystkim z filmami i serialami produkowanymi na potrzeby Apple TV+, jednak Apple od jakiegoś czasu wydaje pod nią także podcasty. Wczoraj zapowiedziano premierę kolejnej takiej produkcji, zatytułowanej „Under Cover of Knight".

Serwis Netflix już od jakiegoś czasu oferuje swoim abonentom dostęp do gier na urządzenia z systemami iOS i Android. Ich katalog początkowo prezentował się dość skromnie, jednak z czasem zaczął wypełniać się całkiem ciekawymi produkcjami. Teraz zapowiedziano kolejne tytuły, które zostaną udostępnione w tej usłudze latem.

Serial „Afterparty" to pierwszy efekt współpracy Apple z Philem Lordem i Chrisem Millerem - duetem odpowiedzialnym m.in. za filmy „Spider-Man Uniwersum", „Spider-Man: Poprzez multiwersum", „Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" oraz „21 Jump Street". Już w przyszłym miesiącu w katalogu Apple TV+ ma zadebiutować jego drugi sezon. Apple opublikowało dziś jego pierwszy zwiastun.

W 2011 roku firma Ubisoft wypuściła na rynek Rocksmith - grę muzyczną pozwalającą wykorzystywać gitarę elektryczną w roli kontrolera. Kilka miesięcy temu na PC trafiła jej nowa wersja, Rocksmith+, reklamowana już nie jako gra, lecz jako aplikacja edukacyjna. Teraz ujawniono, iż już niedługo trafi ona wreszcie również na urządzenia z iOS.

W mniej niż dobę od prezentacji Apple Vision Pro w sieci pojawiły się już pierwsze zapowiedzi nieoficjalnych akcesoriów do tego urządzenia. Firmą, która okazała się w tym najszybsza, jest BandWerk.

W Apple TV+ od jakiegoś czasu pojawia się coraz więcej seriali dokumentalnych o tematyce sportowej. Apple ogłosiło dziś zakup praw do kolejnej produkcji tego typu, której bohaterem będzie piłkarz Lionel Messi.

Najważniejszą nowością zaprezentowaną podczas wczorajszej konferencji WWDC były bez wątpienia gogle Apple Vision Pro. Po oficjalnej części konferencji Apple ujawniło nieco więcej szczegółów na ich temat.

Apple ogłosiło wczoraj listę zwycięzców Apple Design Awards. Wśród nagrodzonych gier i aplikacji znalazło się Railbound polskiego studia Afterburn.

Podczas wczorajszej konferencji Apple zaprezentowało m.in. gogle Apple Vision Pro, nowego MacBooka Air, Maca Studio i Maca Pro oraz nowe wersje systemów iOS, iPadOS, macOS i watchOS. Apple udostępniło już w sieci zapis całego wydarzenia, krótkie podsumowanie oraz reklamy nowych produktów.

W maju ubiegłego roku w Stanach Zjednoczonych rozpoczął się strajk scenarzystów. Jego organizatorzy zapowiedzieli na dziś protesty pod siedzibą Apple i wybranymi salonami Apple Store.

W minioną środę odbyła się premiera ostatniego odcinka trzeciego (najprawdopodobniej finałowego) sezonu „Teda Lasso" - jednego z najpopularniejszych seriali z Apple TV+. Na oficjalnym kanale wspomnianej usługi w serwisie YouTube opublikowano nowe nagranie promocyjne, pokazujące kulisy pracy nad tą produkcją.