Aske Marek Gawryłowicz

Muzyk z wyboru, bezrobotny z wykształcenia i redaktor z przypadku.

News Blog

Origin to internetowy sklep z grami komputerowymi należący do firmy Electronic Arts. Aktualnie trwa w nim promocja, w ramach której użytkownicy mogą pobrać za darmo grę The Sims 4.

Steam to nie tylko jeden z najpopularniejszych sklepów z grami na systemy macOS, Windows i Linux, ale też swego rodzaju platforma społecznościowa dla graczy. Jednym z jej elementów jest wbudowany komunikator, który właśnie doczekał się osobnej aplikacji mobilnej, dostępnej również na urządzeniach z systemem iOS.

Minecraft, jedna z najpopularniejszych gier komputerowych ostatnich lat, obchodzi dziś swoje dziesiąte urodziny. Z tej okazji firma Microsoft udostępniła pierwszy oficjalny zwiastun jej nowego spin-offu, noszącego nazwę Minecraft Earth.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry - co dwa tygodnie inną. Obecnie można tam pobrać za darmo grę przygodową Stories Untold.

Aplikacja Steam Link pierwotnie miała pojawić się w App Store 21 maja 2018 roku, jednak niedługo przed jej publikacją Apple uznało, że narusza ona regulamin sklepu i nie może zostać w nim udostępniona. Mimo iż obie strony zgodnie twierdziły, iż jest to tylko niewielki problem, który zostanie szybko rozwiązany wspólnymi siłami, ostatecznie jej premiera opóźniła się o niemal rok. Od wczoraj jest już ona jednak wreszcie dostępna w App Store.

Battle Royale to obecnie jeden z najpopularniejszych podgatunków sieciowych strzelanek. W ubiegłym roku w App Store pojawiły się mobilne wersje dwóch czołowych przedstawicieli tego nurtu: Fortnite i PUBG. Firma Electronic Arts ujawniła niedawno, że również zamierza przenieść swoją popularną grę tego typu - Apex Legends - na urządzenia z systemem iOS.

Gdy w 2008 roku otwarto sklep App Store, w jego katalogu można było znaleźć m.in. Texas Hold'em - pierwszą i, jak się do niedawna wydawało, jedyną grę dla iOS autorstwa Apple. Tytuł ten został wycofany ze sprzedaży trzy lata później i wszystko wskazywało na to, że firma ta ostatecznie odpuściła sobie tworzenie gier. Wczoraj jednak w App Store pojawiła się jej druga produkcja tego typu, zatytułowana Warren Buffett's Paper Wizard.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry - co dwa tygodnie inną. Obecnie można tam pobrać za darmo grę World of Goo studia 2D Boy.

Humble Trove to usługa oferowana przez organizację charytatywną Humble Bundle, dająca użytkownikom dostęp do kilkudziesięciu gier w zamian za comiesięczny abonament (w odróżnieniu od większości podobnych usług, użytkownik może zachować pobrane tytuły nawet po zakończeniu opłacania subskrypcji). Obecnie trwa promocja, w ramach której każdy może pobrać za darmo jedną grę z jej katalogu - Gone Home - dostępną także w wersji dla macOS.

Firma id Software, odpowiedzialna za takie kultowe serie gier jak Doom, Quake i Wolfenstein, swego czasu współpracowała blisko z Apple (jeden z jej założycieli, John Carmack, opublikował niedawno swoje wspomnienia dotyczące jego burzliwych relacji z Jobsem, zarówno na gruncie zawodowym jak i prywatnym), co zaowocowało m.in. pojawieniem się w App Store mobilnych wersji kilku klasycznych tytułów z jej katalogu oraz nowych produkcji stworzonych specjalnie z myślą o iOS. Niestety, większość z nich została usunięta z App Store lub nie współpracuje z nowszymi urządzeniami. Problem ten postanowił rozwiązać na własną rękę jeden z fanów firmy, Tom Kidd, samodzielnie portując kilka spośród najpopularniejszych gier id Software na platformy iOS i tvOS.

Pod koniec ubiegłego roku studio Feral Interactive opublikowało w sklepie App Store grę Tropico w wersji dla iPada. Niedawno zapowiedziano, że już 30 kwietnia zostanie udostępniona jej aktualizacja, wprowadzająca wsparcie dla wybranych modeli iPhone'a.