Aske Marek Gawryłowicz

Muzyk z wyboru, bezrobotny z wykształcenia i redaktor z przypadku.

News Blog

Podczas tegorocznej edycji targów CES firma Razer, producent popularnych akcesoriów dla graczy, zaprezentowała nowy kontroler do gier - Razer Kishi - zaprojektowany z myślą o współpracy ze smartfonami firmy Apple. Projektanci tego akcesorium wyraźnie czerpali inspirację z konsoli Switch firmy Nintendo.

Podczas ubiegłorocznej edycji targów E3 firma Apple oficjalnie zapowiedziała serial „Mythic Quest: Raven's Banquet", wyprodukowany na potrzeby usługi Apple TV+. Niedawno ujawniono, iż jego premiera odbędzie się już 7 lutego. Wczoraj na oficjalnym kanale Apple TV w serwisie YouTube pojawił się zaś nowy zwiastun tego serialu.

Już 13 grudnia odbędzie się ceremonia rozdania jednych z najbardziej prestiżowych nagród w branży gier komputerowych - The Game Awards. W tym roku w kategorii mobilnej nominowano pięć gier. Trzy z nich to tytuły z katalogu Apple Arcade - uruchomionej niedawno nowej usługi firmy Apple, dającej dostęp do klkudziesięciu gier dla iOS, tvOS i macOS w zamian za comiesięczny abonament.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę strategiczną Bad North: Jotunn Edition.

Francuska firma Ubisoft, znana między innymi za sprawą serii Assassin's Creed i Rayman, w ubiegłym roku kupiła studio Blue Mammoth Games, przejmując tym samym prawa do stworzonej przez nich popularnej bijatyki Brawlhalla. Wczoraj zapowiedziano, iż tytuł ten już w przyszłym roku doczeka się wersji dla urządzeń z systemem iOS.

Path of Exile to popularna gra typu action RPG autorstwa studia Grinding Gear Games. Obecnie jest ona dostępna na komputerach z systemem Windows oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Podczas tegorocznej edycji konwentu ExileCon ogłoszono jednak, iż jej twórcy pracują nad nową wersją przeznaczoną na urządzenia mobilne.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę SOMA studia Frictional Games, znanego przede wszystkim za sprawą popularnego horroru Amnesia: Mroczny obłęd.

Gwint to cyfrowa kolekcjonerska karcianka osadzona w uniwersum znanym z gier i książek o Wiedźminie. Pierwotnie stanowiła ona mini-grę w Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednak z czasem została przekształcona w odrębny, samodzielny tytuł, znacznie bardziej rozbudowany od swojego pierwowzoru. Do niedawna była ona dostępna tylko na komputerach z systemem Windows oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Od dziś można ją jednak uruchomić również na urządzeniach z systemem iOS.

Gra Rome: Total War - Alexander do niedawna była dostępna w App Store wyłącznie w wersji dla iPada. Niedawno doczekała się ona jednak dużej aktualizacji, wprowadzającej także wsparcie dla iPhone'ów. Można w nią teraz zagrać na modelach od 5S wzwyż.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo Layers of Fear Masterpiece Edition polskiego studia Bloober Team.

Firma Epic Games otworzyła niedawno nowy sklep z grami na platformy macOS i Windows. By przyciągnąć do niego graczy zamierza ona przez jakiś czas rozdawać wszystkim darmowe gry. Obecnie można tam pobrać za darmo grę Observer polskiego studia Bloober Team.